Peeling z kawy – mikstura dla urody!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Parę dni temu na naszym fanpage’u na facebooku KLIK wstawiłam zdjęcie kawy, a raczej fusów. Dziś chcę kontynować temat – peeling z kawy. Brzmi dziwnie? Ekonomicznie i z korzyścią dla naszego zdrowia i ciała to czemu by nie skorzystać? :)

Od kilku miesięcy 1-2 razy w tygodniu stosuję peeling z kawy. W internecie receptur jest mnóstwo, ale ja postanowiłam wam pokazać moją propozycję :) Składniki podam za chwilkę, ale jeszcze parę słów o tym, dlaczego (według mnie) warto poświęcić kilkanaście minut w tygodniu na taki peeling.

Kiedyś (nie tak dawno) stosowałam różne kupne peelingi, jedne lepsze, drugie gorsze, aż w końcu zdecydowałam się przeprowadzić kurację z kawy. Poczytałam trochę w internecie, trochę w gazecie, a trochę dowiedziałam się od znajomych (ale ostatecznie i tak wymyśliłam własną recepturę, a nawet kilka). Co mnie do tego skłoniło? Nadmiar cellulitu na moich nogach! Niestety moja figura to typowa gruszka, co dla mnie oznacza, że zawsze będę walczyć z grubszymi nogami, a grubsze nogi = cellulit. Od czasu kiedy zaczęłam stosować peeling, cellulit znacznie się zmniejszył, a całe ciało stało się gładsze i mogłabym nawet powiedzieć, że bardziej elastyczne, dlatego polecam stosować taki właśnie domowy specyfik. To tylko raz w tygodniu :)

Zdrowy styl życia to nie tylko jedzenie i sport… to także sztuka dbania o siebie…

Składniki na peeling:

  • fusy kawy
  • cynamon
  • oliwka z oliwek lub wybrany olej (polecam kokosowy!)
  • opcjonalnie: sól morska

A wy stosujecie jakieś podobne peelingi? Jesteście przeciw czy za stosowaniem takich metod? A może masz swoją własną recepturę na piękno? Pisz, nie krępuj się :)!

,
3 comments on “Peeling z kawy – mikstura dla urody!
    • Jeśli masz suchą i wrażliwą skórę proponuję Ci zmielić ziarnka kawy na najdrobniejsze, dodać oliwkę (zwykła dla dzieci), cynamon oraz zwykły żel pod prysznic, a następnie wszystko wymieszać i się wypeelingować. Taka mieszanka (drobne ziarenka kawy są bardzo ważne) nawilży Twoją skórę, a nie podrażni jej. Na początek możesz jej spróbować na jakiejś wyznaczonej części Twojego ciała np. jedno udo.
      Jeśli się zdecydujesz, czekam na opinię :) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×